Haber

Yükseklere yağan karın keyfini böyle çıkardılar

Yüksek yerlere yağan karın keyfini böyle çıkardılar

KASTAMONU Kastamonu’nun Cide ilçesinde etkili olan yoğun kar yağışının ardından bazı aileler çocuklarıyla kardan adam yapıp kartopu oynadı.

Kastamonu’da yüksek kesimlerde etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Cide ilçesinde kar yağışı nedeniyle bazı sürücüler araçlarıyla yolda kaydı. Yolda kayan araçların imdadına jandarma ve polis ekipleri yetişti. Bazı aileler ise şehrin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışından yararlandı. Kızaklarla kayan ve kartopu oynayan çocuklar karın keyfini çıkardı. Çok eğlendiklerini söyleyen çocuklar, kar yağışını özlediklerini ve kar yağışından memnun kaldıklarını kaydetti.

Çocuklarıyla birlikte kardan adam yapan baba İbrahim Alkan, “Sonunda kar yağışını görebildik. Tabii denize yakın bir bölgede yaşıyoruz. Şu an deniz kenarlarında çok kar yağışı yok ama kar yağıyor. yüksek kesimlerde daha çok kar yağıyor.Dağlı yöresine geldik.Çocuklarla karın keyfini çıkardık.Güzel vakit geçirmeye çalışıyoruz. Bayramı iyi değerlendirmeye çalışıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu