Haber

Ümit Özdağ’dan Mansur Yavaş’a: Zafer Partisi olarak dün yaptığımız daveti geri çekiyoruz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a adaylık davetinin ardından Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ da bir önceki ‘adaylık’ davetini Mansur Yavaş’a iletti.

Mansur Yavaş’ın Twitter’dan yaptığı açıklamanın ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu’na desteğini açıklamasının ardından Ümit Özdağ’dan yeni bir açıklama geldi.

Twitter’da video paylaşan Özdağ “Mansur Bey Türk Milletini üzdünüz! Halbuki Türk Milleti büyük millettir. Umutlar tükenince mucizeler yaratır. Mansur cumhurbaşkanı olsa da olmasa da Saray rejimi gidecek, muhacirler gidecek.”söz konusu.

Özdağ’ın açıklamaları şöyle:

“Zor bir seçime gidiyoruz. Böyle bir ortamda değişim için Türk halkının büyük desteğini gördüğümüz Mansur Yavaş Bey’i Nisan 2022’den itibaren göreve davet ediyoruz. Atatürk cumhuriyetine sahip çıkmak için Atatürk gibi davranmak, adaylığa adım atmak lazım. Defalarca bu çağrıyı yaptık, cevapsız kaldı. Pazar günü belediyenin önünde toplandık ve Mansur Yavaş’tan görev yapmasını talep edelim dedik. Mansur maalesef. Bey, Türk Milletine olan temel bağlılığını göstermedi, halkın bu talebini göstermesini bile beklemeden Kılıçdaroğlu’na sadakatini göstermedi.Biz Zafer Partisi olarak dün yaptığımız daveti geri çekiyoruz. Mansur Bey, size olan güvene ve sevgiye bu şekilde ihanet etmeye hakkınız yoktu. Türk gençliğinin umutlarına sırt çevirdiniz. Büyük bir hüsrana sebep oluyorsun Mansur Bey, keşke yapmasaydın.”

kabaduzhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu